понеділок, 10 серпня 2015 р.

Розробки уроків музичного мистецтва


Тема уроку: Осінні мотиви у  музиці і слові.
Мета уроку:
-         вчити слухати і аналізувати та інтерпретувати музику ;
-         розвивати у дітей творчу  уяву,логічне мислення;
-         вчити працювати  в парах, групах;
-         працювати над художнім виконанням пісні В. Жубінської "Осінь у лісі".
Обладнання: таблиці-опори, запис циклу п'єс "Пори року " П.І.Чайковського "Осіння пісня", кросворд, портрет  П.І.Чайковського, виставка робіт учнів, папка-розгортка.
Тип уроку:поглиблення знань.
Хід уроку.
І. Вступне слово вчителя та визначення завдань уроку.
Сьогодні, шановні діти, на уроці ми з вами повинні навчитись бачити і розу­міти красу  золотої осені - пори року, яка стоїть сьогодні за вікном. Ця воістину золота пора оспівана у віршах, піснях. Їй присвячені музичні твори, намальовані картини, тому урок у нас сьогодні незвичайний. Тема якого «Осінні мотиви у музиці і слові»
II. Створення емоційного настрою учнів.
Хотілось почати з чарівних рядків російських та українських поетів, присвя­чених цій золотій порі року. Ви готувалися до уроку, вивчали вірші і ми всі готові  сприймати їх.
               Виразне читання учнями віршів про осінь.
А.С. Пушкин «Унылая пора»
Унылая пора! Очей очарованье
Приятна мне твоя прощальная краса
Люблю я пышное природы увяданье,
В багрец и золото одетые леса,
В их сенях ветра шум и свежее дыханье
И мглой волнистою покрыты небеса
И редкий солнца луч, и первые морозы
И отдаленные седой зимы угрозы.
     
О.С.Пушкін "Вже в небі осінь повівала"
Вже в небі осінь повівала.
Вже рідше сонечко блищало
І до ущербу день ішов,
Таємна глибочінь дібров
З печальним шумом оголялась,
На ниви налягав туман,
Гусей крикливих караван
На південь тягся: наближалась
Сумна безрадісна пора:
Стояв листопад край двора.

Ліна Костенко
Осінній день, осінній день, осінній!
0  синій день, о синій день, осиній!
Осанна осені, о сум! Осанна,
Невже це осінь, осінь, о - та сама.
Останні айстри горілиць зайшлися болем.
Ген килим витканий із птиць летить над полем.
Багдадський злодій літо вкрав, Багдадський злодій.
І плаче коник серед трав - нема мелодій.
III.  Актуалізація опорних знань.
 Конкретизація завдань згідно мети та програми  з музичного мистецтва:
-         знати пісню В. Жубінської "Осінь в лісі"
-         уміти виконувати цю пісню;
-         слухати і аналізувати музику.
А зараз ми познайомимось з великим російським композитором П. 1. Чайковським.
 Завдання для класу.
Прослухайте   коротке   повідомлення   про   основні   етапи   життя   та   творчості  П. І Чайковського. запишіть дати його життя та згадані в повідомлені твори. (Виступи    учнів.)
ІV. Слухання музики.       
Перлиною творчості П.І.Чайковського можна назвати цикл п'єс "Пори року". За­раз прозвучить одна із п'єс цього циклу "Осіння пісня". Слухаючи музику, зверніть увагу на наспівність, ніжність цієї мелодії.   Ліричний образ цієї мелодії  - елегія осені в житті людини, прощання з літом. Особлива наспівність, протяжність, душевна біль, сум притаманні мелодії "Осінньої пісні". Дійсно, розспівна мелодія і вся му­зика асоціюється з безмежними просторами російської природи.

Епіграфом до п'єси є слова О.Толстого:                  
Осень.Осыпается весь наш бедный сад,
Листья пожелтевшие по ветру летят.
Слухання музики: звучить "Осіння пісня" П.І.Чайковського.
    Завдання: за таблицею-опорою охарактеризувати цей музичний твір.
Таблиця-опора 

Словник емоційно – образного змісту
                         
похмура                         добра
сумна                             м'яка
ніжна                             плавна
ласкава                          протяжна
світла                             радісна
задумлива                     сонячна
легка                              танцювальна
прозора                          весела
жалібна                          спокійна

Багато композиторів зверталось до теми осені, одна із них Т.О. Попатенко. Більшу частину своєї творчості композитор присвятила дітям. Вона писала багато пісень, дитячих ігор, музику до мультфільмів. її музичні твори відрізняються теп­лотою, добротою.
Завдання для класу.
Прослухайте пісню "Листопад", визначте її настрій та  характер музики.
Слухання музики. Відповіді учнів.
Слово вчителя.
Осінь буває різна. Дерева розфарбовуються жовтими, червоними кольорами. Ліс стає казково-гарним. Це золота осінь. Та незабаром листя потемніє, опаде, все час­тіше буде йти дощ. Це пізня осінь. А тепер послухайте пісню композитора М.Красєва "Падає листя".
-   Яка з пісень передає образ пізньої осені, а яка красу золотої осені?
Слухання пісні, аналіз та думки учнів.
    Диференційоване завдання для класу:
I ряд - порівняйте пісні, що ви прослухали з ілюстраціями на дошці.
II ряд - порівняйте пісні, що ви прослухали, з віршами:
Небо холодное - в тучах; Хмуры лужайки и чащи; Слышен в березах плакучих Ветер уныло гудящий...
/ Л. М. Жемчужников /
Есть в осени первоначальной
Короткая, но дивная пора -
Весь день стоит как бы хрустальный,
И лучезарны вечера...
/ Ф. И. Тютчев /
III  ряд - відберіть з папки-розгортки картки з відповідними кольорами, які
відповідають характеру пісень.
Відповіді учнів.
V. Виконання пісень.
Закріплення пісні В. Жубінської "Осінь в лісі" та виконання пісень за бажанням учнів.
Виконання класом,групами ,індивідуально.
Звернути увагу на  дикцію, звукоутворення,звуковедення,динамічні відтінки та художнє виконання пісень
VІ. Підсумок уроку.
-         Сьогодні ми   працювали над поетичними і музичними творами в яких оспівана краса осінньої природи . Підведемо підсумок уроку – розгадаємо кросворд.



    

1
м











2

у










3


з











4

и












5
к











6

а






















































1
м
і
н
і
а
т
ю
р
а



2
ж
у
р
а
в
е
л
ь




3
н
и
з
и










4
л
и
с
т
о
п
а
д






5
к
л
и
н








6
ч
а
й
к
о
в
с
ь
к
и
й

·         
·         












Запитання:
1.Художній твір невеликих розмірів?
2.Як називав Чайковський  Симфонію №2 ?
3.П.Чайковський гостював із задоволенням в Україні на Сумщині,у селищі…….?
4.На уроці слухали пісню Т.Попатенко……..?
5.Чайковський помер у місті……?
6.Композитор,автор циклу п’єс «Пори року»
- оцінювання знань та роботи учнів на уроці.
Я пропоную завершити наш урок піснею «Осінь у лісі», щоб ще раз відчути чудовий осінній настрій і красу золотої осені.
       Звучить пісня "Осінь у лісі".
На цьому урок закінчений до побачення.













Тема:  Музика і мистецтво слова.
Тема уроку:   Музика  і   казка.
Мета уроку:  
 -  прослухати  і проаналізувати казку «Чарівна  скрипка»
  -  розучити  норвезьку    народну пісню «Чарівний смичок»
  -  розвивати вокально –хорові навички, ритмічність. музичну                          пам’ять, уяву, увагу;
   - вчити порівнювати, спухати, аналізувати  музику  та  поетичні твори;
  -  виховувати поважне ставлення до музики та різних видів  мистецтва.
Обладнання: інструмент,  роздатковий  матеріал,папка – розгортка,словник емоційно – образного змісту.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
1.     Організаційний момент .                                                                                                                              Привітання.
Діти:  Пролунав  дзвінок  для нас,
Ми прийшли  в  музичний клас.
Вчитель: Дуже рада бачить вас.
Діти:Тож вітатись настав час.
Вчитель: Добрий день,5 клас.
Діти:Добрий день ,учитель наш.
       2. Слухання музики.
            Завдання:Послухайте музичні  фрагменти і скажіть   до   яких    музичних  жанрів  належать  ці твори?    Порівняйте.
              П. Чайковський «Баба  Яга»   
            С. Прокоф’єв «Попелюшка»,
             В.А.Моцарт «Чарівна флейта»
       -   Що поєднує зміст усіх цих музичних творів?         (Відповіді учнів)
       -   Якими кольорами можна зобразити прослухану музику?(Виберіть кольори з папки – розгортки.)
3.  Повідомлення теми  і   мети  уроку.
А  темою сьогоднішнього  уроку є «Музика і казка.»
Подумайте і скажіть,які казки про музику і музикантів ви знаєте?(думки учнів)
4. Читання казки « Чарівна  скрипка».
(Муз. мист.5 кл .    ст..41) 
Запитання :
Яку чудодійну силу мала Петрикова скрипка?
Уявіть ,що з казки зникли усі «музичні» слова. Чи  виникла б ця казка, якби не було музики?
5. Підготовка  голосу до  співу.
-         Спів на одному  звуці;
-         Спів за релятивною  системою;
-         Робота над вивченими вправами.
6   Розучування пісні «Чарівний   смичок»
-          Прослуховування, аналіз пісні  за допомогою музичних словників.
-         Бесіда.       Чому бідний музикант не продав свою скрипку?
                   Яке місце посідає музика у житті народу ?
-         Розучування пісні  за допомогою нотного запису.(Сольмізація та сольфеджування.)
Звернути увагу на точний вступ та закінчення співу,точне інтонування,дикцію,атаку звука. ритмічну складність ,темп.
-         Виконання 1 куплету із ритмічним супроводом.
7. Творче  завдання.    (Робота в парах)
Складіть мелодію до слів.
У       Музики     -  свої  слова,
Слова  яскраві   і   незвичні.
Почув  їх   хтось,  зачарував,
Перетворив  в  казки  -   музичні.
Запишіть ритмічний малюнок до слів:
На  городі , під віконцем ,
на самій доріжці,
зацвіло сьогодні сонце
на високій ніжці.
8. Підсумок    уроку.
-           Що сподобалось?

-         Що не  сподобалось?

-         Що хотіли б дізнатись?

-         Що нового дізнались ,які    нові ідеї виникли?

-         Питання,  на які  діти не можуть знайти відповідь?

9. Домашнє  завдання.
Дайте     відповідь  на  запитання:
Які казки  про музику   і   музикантів   ви   знаєте?
Створіть малюнок до пісні.








Тема:Музика і мистецтво слова
Тема уроку: «Музичні» казки народів світу.
Мета:
 - прослухати і проаналізувати казку «Чонгурист»;
- пояснити значення слів «Чонгурі», «Гвелвешапі»;
- продовжити роботу над піснею «Чарівний смичок» та розучити «Пісеньку друзів» з мультфільму «Бременські музиканти»;
- вчити дітей слухати музику, порівнювати, аналізувати та висловлювати свої думки;
- розвивати вокально – хорові навички,музичну пам’ять,увагу,уяву;
- виховувати поважне ставлення до музичного мистецтва.
Обладнання: інструмент, магнітофон,ылюстрації.
Тип уроку:комбінований.
Хід уроку:
        1.Організаційний момент..Привітання.
Діти:  Пролунав  дзвінок  для нас,
Ми прийшли  в  музичний клас.
Вчитель: Дуже рада бачить вас.
Діти:Тож вітатись настав час.
Вчитель: Добрий день,5 клас.
Діти:Добрий день ,учитель наш.

2.Актуалізація опорних знань.
Які казки про музику та музикантів ви знаєте?
Чи з’явилися б ці казки,якби не існувало музики і «музичних» слів?
(Думки дітей)
А як ви думаєте,чому «музичні» казки існують у всіх народів світу?
 А хто створив малюнок до пісні «Чарівний смичок»?       (молодці,справились із завданням)
   3.Повідомлення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми з вами продовжимо говорити про  «музичні» казки народів світу.
4.Читання казки «Чонгурист» (ст.47, Музичне мистецтво5 клас.)
- на дошці записані слова чонгурі та гвелвешапі;
Чонгурі – грузинський народний  щипковий інструмент з корпусом  грушоподібної  форми і чотирма струнами.
Гвелвешапі  - у грузинських  народних  казках  чудовисько з вогняною пащею.
- слухання казки та обговорення
Завдяки  чому музикант зумів розчулити злого чудовиська і добути чарівне яблуко?
Які ще казки та оповідання про чудодійний вплив музики ви знаєте?
(Роздуми учнів)
5.Слухання  грузинської народної мелодії.
Об’єднаємося у групи
Хлопці  – з папки – розгортки вибирають кольори ,якими можна зобразити музику.
Дівчата  -  зі словника емоційно – образного змісту  відбирають  значення  і характеризують прослухану музику.
6. Підготовка голосу до співу.
- спів на одному звуці ,використовуючи різні склади;
- спів за релятивною системою;
- виконання вивчених по співок.
7.Розучування  «Пісеньки друзів»
-  пригадайте зміст німецької казки братів Грімм «Бременські музиканти»;
- прослухайте пісню і скажіть,який темп ,характер,ритм мелодії;
- як ви думаєте,яке місце посідає музика у казці?
- розучування пісні .
8. Робота над норвезькою піснею «Чарівний смичок»
- працювати над одночасним вступом  та закінченням співу,дикцією,темпом,динамічними відтінками.
- виконання класом, групами, індивідуально.
9.Узагальнення знань.
-         -  Що сподобалось?

-         Що не  сподобалось?

-         Що хотіли б дізнатись?

-         Що нового дізнались  та які  нові ідеї виникли?
10.Підсумок уроку.
-  проаналізувати роботу та активність учнів на уроці;
- оцінювання знань учнів.
11. Домашнє завдання.(творча робота)
Спробуйте скласти власну казочку про силу музичного мистецтва.



         Тема: Музика і мистецтво слова.
Тема уроку: Музика  екрана..
Мета уроку:
- ознайомити дітей з новим театральним жанром – мюзиклом, зосередити увагу на кінофільмах, у яких музика є «дійовою особою», вчити дітей емоційно сприймати музику, вчити розповідати про вплив музичного мистецтва на людину та її вчинки;
- розвивати вокально-хорові навички, художнє мислення, естетичний смак, здатність виявляти головну думку в сюжетах музичних кінофільмів;
-виховувати любов до музики та кращі моральні якості особистості.
Тип уроку: урок поглиблення знань.
Обладнання: баян, магнітофон, ноутбук, диск CD, аудіо касети із записом фрагменту кінофільму  «Звуки музики», запис мюзиклу,магнітна дошка, ілюстрація до кінофільму «Звуки музики», кросворд, роздатковий матеріал, малюнки дітей до літературних творів.
                                                           Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Учні заходять до класу під музику І. Дунаєвського кінофільму « Діти капітана Гранта»
Знову  день почався, діти,ви зібрались на урок.
Тож пора нам привітатись  кличе в подорож дзвінок.
            Музичне вітання:
Добрий день, вам,добрий день.
В світі музики, фантазії, пісень!
Добрим будь, щирим будь
І з мистецтвом – в дивну путь!
Сьогодні в нас урок звичайний
Навчить багато нас чому.
Хай буде він для вас повчальним
За це подякуємо  йому.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Над якою темою ми працювали на попередніх уроках?
Діти:  І оживає музика в словах.
 З якими музичними жанрами ви познайомилися на попередніх уроках? А щоб ви могли краще згадати, я пропоную гру «Перепутані літери»
                   
Т
Н
Т

К

А
А
А
 

А П Р О Е
Ви повинні розставити літери в правильному порядку.
 №1                                    №2                                          
Т
Н
Т

К

А
А
А
 

А
П
Р
О
Е



кантата                                опера
 Відповіді дітей.                                                                  
На попередніх уроках ви мали змогу переконатися в тому, на скільки важливим є літературне мистецтво для музики. Проте і музика «звучить» у казках, байках, оповіданнях та інших літературних творах.
Для вас наступне завдання : робота в парах позначити стрілочками (автора та назву твору  (Роздаю дітям картки з завданням. Робота в парах).
«Чонгурист»                                              Українська народна казка
«Чарівна скрипка»                                   Норвезька народна пісня
«Квартет»                                                  Грузинська народна казка
«Сліпий музикант»                                   І.Крилов
«Чарівний смичок»                                   К.Паустовський
«Старий кухар»                                        В.Короленко
Діти! Поки учні виконують завдання, я вам пропоную відвідати художню галерею. Ми переглянемо малюнки до літературних творів з якими ми з вами знайомилися на попередніх уроках. Ви повинні назвати  назву твору. (Демонструю малюнки). Відповіді учнів.
Перевіряємо відповіді дітей, які працювали в парах.
 Діти! Скільки нот в музиці? Сім. Правильно! Саме сім нот нам дають можливість співати, танцювати, писати і слухати музику.
 Молодці, діти! Ви добре справилися із завданням! А зараз сядьте рівненько, прийміть співацьку постанову і разом з вами розспіваємося.
(виконання вивчених розспіванок)
А зараз я пропоную познайомитися з новою піснею про звуки музики, яка називається «До – ре – мі»  американського композитора Р.Роджерса.
(Виконую пісню)
 Сподобалась вам пісня?
- Який характер у пісні?
- Зараз давайте розучимо пісню
Пограємо в гру «Ехо» Я буду голосно співати, а ви повторюйте тихенько після мене. (Розучуємо фрагмент за нотним записом)
Розучуємо мелодію пісні «До –ре –мі »(Розучую по фразах, домагаюся виразного виконання)
ІІІ. Мотивація учбової діяльності.
Тема сьогоднішнього уроку «Музика  екрана». Сьогодні ми познайомимося з роллю музики в кіномистецтві. З новим театральним жанром, який називається мюзиклом. Послухаємо фрагмент з фільму американського режисера Роберта Уайза та американського композитора Роберта Роджерса «Звуки музики».
ІV. Сприйняття нової теми.
Кіномистецтво – одне з наймолодших серед усіх видів мистецтв. Воно поєднує в собі ознаки літератури, театру, музики, образотворчого мистецтва.
Музика відіграє важливу роль у кіномистецтві. Вона звучить не тільки в музичних фільмах, у художньому та документальному кіно, а і обов’язково в мюзиклах.
Мюзикл – це музична вистава, в якій поєднується на основі літературного сюжету різноманітні виражальні можливості музичного, хореографічного, драматичного та оперного мистецтва.(Перегляд фрагменту з мюзиклу «Звуки музики»)
- чи сподобався вам фрагмент із мюзиклу?
- чи дивились ви коли-небудь мюзикли?
Ви, мабуть, чули що перші фільми були німими і тому супроводжувалися грою піаніста, який повинен був своєю грою допомогти глядачам зрозуміти зміст кіно. Саме музика в кінофільмах розкриває внутрішній глибинний сенс екранної дії.
 Що лежить в основі опери, балету?
             Лібрето – літературний текст.
В основі сюжету кінофільму лежить літературно-драматичний твір – сценарій, як лібрето в основі опери чи балету.
Діти! Пригадайте фільми, в яких музика відіграє важливу роль, є дієвою особою. Я вам пропоную послухати музичну вікторину Вам потрібно відгадати кінофільм в якому звучить ця музика:
Музична вікторина
1. «Діти капітана Гранта»
2. «Пригоди Буратіно»
3. «Казка про Червону Шапочку»
4. «Попелюшка»
Молодці, діти! Добре справилися з завданням.
А зараз я хочу познайомити вас з музичним фільмом.
У 1965 році американський режисер Роберт Уайз представив глядачам художній фільм «Звуки музики». Фільм (подія якого відбувається в 1938 році в Австрії) був створений на основі одного з найкращих мюзиклів композитора Роберта Роджерса. (Демонструю ілюстрацію до кінофільму).
Головна героїня фільму – Марія, влаштувалася гувернанткою в багатодітну сім’ю, де виховувалося семеро дітей, в яких не було матері. Діти були неслухняні, непосидючі, дуже веселі – жоден вихователь не міг з ними впоратися. Марія дуже любила музику, гарно співала і складала для дітей прості захоплюючі пісні. Діти полюбили в музику. Завдяки музиці вони стали веселими, життєрадісними і перестали бешкетувати, стали слухняними і створили гарний сімейний ансамбль. Музика посідає головне місце в сюжеті фільму. Весела дитяча пісенька «До-ре-мі» - звучить так часто та яскраво, що стала майже справжньою дієвою особою. Завдяки музиці відбувається найважливіші, інколи – дуже тривожні події сюжету.
V. Слухання музики.
А зараз я пропоную вам послухати фрагмент із кінофільму «Звуки музики». (Звучить фрагмент з кінофільму на англійській мові).
- Чи сподобалася вам музика?
- Чи зрозуміли ви про що співається в пісні?
- До якого жанру відноситься пісня?
- Чи може існувати кіномистецтво без музики і літератури?
- Чому музика є головною дійовою особою в фільмі?
- Уявіть, що з фільму раптом зникла музика, скажіть, що сталося б з кіномистецтвом?
     А зараз я пропоную вам ще раз прослухати фрагмент із кінофільму і разом з дітьми і Марією виконати цю жартівливу пісеньку.
(Звучить аудіо запис на російській мові).
VІ. Узагальнення
- Чому був присвячений урок? (Музиці екрану).
- З яким новим театральним жанром познайомилися? (мюзикл).
- Що лежить в основі кінофільму? (Сценарій).
- З фрагментом якого кінофільму познайомилися? («Звуки музики»).
- Який композитор написав музики? (американський Роберт Роджерс)
VІІ. Д/з. Підготувати невеличку розповідь про кіно та мультфільми, у яких музика є «головною дійовою особою».
VІІІ. Підсумок уроку
Оцінюю роботу учнів на уроці.
Музичне прощання.
Пролунав дзвінок, закінчився урок.
До побачення!
(Учні виходять із класу під музику Р.Роджерса «Звуки музики»).






Тема: Музика  і  мистецтво слова.
Тема уроку:  Мотиви  зимові у музиці  і слові.
                                                                                                                                                   Мета: -  в ході гри перевірити і закріпити знання учнів з нотної грамоти;
-         розвивати творчість дітей на уроці музичного мистецтва;
-         розвивати вокально - хорові навички, ритмічність, увагу, уяву, мислення;
-         вчити працювати дітей в парах,групах;
-         розвивати активність дітей ;
-         виконання пісень (художнє виховання, дикція, атака звуку, динамічні відтінки,звукоутворення та звуковедення );
-         виховувати любов до музики.
Обладнання: інструмент, картки із завданнями.
Тип  уроку:закріплення   вивченого матеріалу.
                                       Хід уроку:
                             Як навколо все красиво!
                            Ліс, озера – просто диво!
                            Наче казочка чудова:
                            Розказати? Я готова.
Сьогодні у нас з вами незвичайний урок. Ми проведемо гру “Щасливий випадок”. В ході гри ми перевіримо знання з нотної та музичної грамоти, знання пісень та  музичних творів з теми «Музика і мистецтво слова». Отже,   створимо дві команди  Басовий та Скрипковий  ключ.

І гейм. “Музична грамота”.
Питання:
1.     Нотний стан називаємо ... /нотоносець/.
2.     Скрипковий ключ називаємо ще ... /ключ соль/.
3.     Розміри бувають  ... / прості,складні /.
4.     Швидкість, з якою виконується музичний твір  ... /темп/.
5.     Забарвлення музичного звуку, голосу  ... /тембр/.
6.     Тривалість нот /по черзі  кожній команді/:
      7.Динамічні відтінки /по черзі/:
( рр, р, mp, mf, f, ff. крещендо,дімінуендо).

ІІ гейм.  “Творчий”.
А) На дошці завдання. Наведіть приклади
                   І команда                                                  ІІ  команда
 Оповідання… «Старий кухар»                     казка... «Чарівна скрипка.»
 Повість… «Сліпий музикант»                        вірш… «Музика»
 Роман… «Війна і мир»                                  байка… «Квартет»                  
                                                                               
Б). Запиши ритм до слів  /по карточках/:
1.Новий рік, новий рік          ,                                        2. Білка скаче по гіллі,
 Вже ступає на поріг.                                              Біжить зайчик по ріллі.

ІІІ гейм.  “Заморочки із бочки”.
1.     Ударний музичний інструмент /барабан/.
2.     Багатострунний український народний щипковий інструмент /бандура/.
3.     Струнний,  смичковий інструмент /скрипка/.
4.     Триструнний  російський народний інструмент  /балалайка/.
5.     Сигнальний духовий мідний інструмент,  що  застосовується в таборах відпочинку /горн/.
6.     Старовинний український народний струнно-щипковий  музичний інструмент /кобза/.
ІV гейм.   “Ритмічна естафета”.
Команди стають один за одним. Останній кожної команди вибирає картку з ритмічним малюнком,  передає  ритм іншому, а перший записує відповідь на дошці. Якщо правильно, команда отримує 1 бал.



                   І команда                                                  ІІ команда
І П П І                                                                        І І П І
П П І І                                                                        І І П П
І П І П                                                                        П І П І

Загадка:             Стали в стрій рядочки клавіш,
                            Наче військо на  парад.
                            А як звуки в ряд поставиш,
                            То дістанеш  ... /звукоряд/.

Б). Хто швидше і більше складе маленьких слів зі слова звукоряд /3хв/.
         V гейм. Виконай пісню та вгадай мелодію
Кожна команда обирає картку, на якій написано, яку пісню вони виконують,а потім  прослуховують мелодію, називають композитора,який створив  музичний твір та назву твору.

         VІ. – Підсумок  гри  та знань учнів.

Д./з.: Створіть  малюнок до улюбленої пісні,або мелодії.









1 коментар:

  1. Play'n Go Casino Review 2021 - 100% up to €100
    Read our review of Play'n Go casino ➤ get your 가상 화폐 추천 bonus and play at casino sites with top 모바일바카라 to the top online 토토 사이트 중계 gambling sites to 바카라 검증사이트 play slot games.Casino Name: Play'n GOCasino: Established: 2016 하이 포커

    ВідповістиВидалити